رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در ایام نوروز با جدیت دنبال شود

خبرگزاری ایسنا

بهمن امیری مقدم، در آخرین جلسه ستاد کرونا در سال ١۴٠٠ ضمن اشاره به چگونگی تحقق وعده های دولت در آغازین روزهای خدمت برای شتاب بخشی به روند انجام واکسیناسیون عمومی گفت: کرونا بر بخش های مختلف اقتصادی، زندگی و معیشت مردم تاثیر بسیاری گذاشته بود و خسارت زیادی را در پی داشت.

وی افزود: دولت سیزدهم با پیامدسنجی و شناخت کامل از مخاطرات شیوع کرونا برای کسب و کارها و اشتغال؛ در انجام این وعده برای حفظ سلامت عمومی به صورت جهادی کار کرد و حتی شخص رئیس جمهور عملاً وارد عرصه شد تا بخشی از مشکلات مردم حل شود.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: بسیاری از مشاغل استان به لحاظ بیماری کرونا دچار مشکل شده بودند و به فضل پروردگار و با اهتمام جدی دولت امروز کسب و کارها دوباره پویا شده و امیدواریم با توجه به اینکه بخش خدمات بیشترین سهم را در اشتغال استان دارد؛ سریعا امکان بازگشت به کار نیروهای تعدیل شده نیز فراهم شود.

امیری مقدم خاطرنشان ساخت: با افزایش واکسیناسیون و کاهش محدودیت ها و البته تاکید بر اجتناب از عادی انگاری و با رعایت توصیه های بهداشتی، بسیاری از کسب و کارها نیز دوباره چرخه خدمات دهی و کسب درآمد به صورت فعال بازگشته و زمینه بهبود وضعیت معیشتی بخش مهمی از جامعه نیز فراهم گشت.

وی کاهش آسیب های ناشی از موج ششم را به دلیل اقدام ارزنده دولت در انجام واکسیناسیون، تلاش کادر بهداشت و درمان و همراهی مطلوب مردم دانست و گفت: برای قطع زنجیره انتقال کرونا و رسیدن به شرایط مطلوب باید همکاری مردم بیشتر شود و به پروتکل های بهداشتی توجه نمایند.

امیری مقدم با اشاره به فرارسیدن تعطیلات نوروزی، از از مردم خواست با مشارکت مطلوب برای تزریق دُز سوم واکسن کرونا اقدام کنند و افزود: هرچند روند مدیریت پیک ششم مطلوب بوده، اما ضرورت دارد اجرای مقررات و شیوه‌نامه‌های بهداشتی به ویژه در ایام نوروز با جدیت دنبال شود.

استاندار کرمانشاه در ادامه با اشاره به نزدیک شدن نوروز، گفت: امیدواریم در سال جدید شاهد اجرای اقدامات تحول آفرین و امیدآفرین برای بهبود وضعیت اشتغال استان و تسریع در روند پیشرفت باشیم.
 
امیری مقدم که در آخرین جلسه ستاد کرونا سخن می گفت: از زحمات، تلاش و ایثار فداکارانه و خالصانه دست اندرکاران و کادر بهداشت و درمان قدردانی کرد و گفت: امیدواریم با همکاری مردم بتوانیم زحمات تلاشگران عرصه درمان را ارج نهاده و  روزهای خوبی را پیش روی مردم داشته باشیم.

استاندار کرمانشاه همکاری اصناف و بازاریان را در اجرای دستورالعمل های بهداشتی خواستار شد و گفت: حتما فعالان این حوزه از ماسک استفاده نمایند، زیرا مردم دوسال سفر نداشته اند و احتمالا شاهد حضور مهمانان نوروزی باشیم که با توجه به بافت تاریخی و فرهنگی استان از سطح شهر و بازارها بازدید و خرید نیز خواهند داشت.

وی نظارت موثر بر میزان رعایت دستورالعمل های بهداشتی در ناوگان حمل و نقل عمومی را نیز خواستار شد و گفت: دستگاه های خدمات رسان نیز نهایت تلاش و اهتمام را برای خدمت به مردم داشته باشند.

استاندار کرمانشاه ضمن تأکید بر لزوم تلاش صدا و سیما برای تولید محتوای مناسب و مخاطب محور و بهره مندی از ابزارهای مناسب برای جذب مخاطب گفت: صدا و سیمای استان باید در زمینه اطلاع رسانی نیز در ایام نوروز فعالانه عمل کند و ضمن تأکید بر رعایت توصیه های بهداشتی، به انتشار پیام هایی برای توجه مردم به توصیه های ایمنی و کاهش تلفات انسانی اقدام کند.

رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در ایام نوروز با جدیت دنبال شود