نیروهای مسلح جمهوری اسلامی تولیدکننده امنیت است

خبرگزاری ایسنا

امیرسرتیپ حسن سیفی در حاشیه مراسم افتتاح نمایشگاه فرهنگی “آب تیمور” که امروز (۲۸ اسفندماه) انجام شد، اظهار کرد: در تلاش هستیم به وسلیه نمایشگاه و سایر اداوات فرهنگی، هنری و فنون علمی، گذشته را برای مخاطبان تبیین کنیم. نیروهای زمینی، دریایی، هوایی و پدافند ارتش جمهوری اسلامی  در پایگاه های مختلف کل توان خود را به نمایش گذاشتند.

به گزارش ایسنا، وی افزود: ارتش در شبانه روز در این نمایشگاه و سه یادمان زید، رمضان و دهلاویه میزبان هزاران بازدید کننده است به گونه ای که در چند روز گذشته بیش از ۵۰۰ هزار نفر از مکان بازدید کردندو پادگان میشداغ نیز هر شب میزبان ۵۰۰ تا یک هزار میهمان است که در این نقطه علاوه بر عملیات نظامی، یکی از ۴۱۸ عملیات انجام شده در طول زمان را به نمایش می گذارند.

فرمانده قرارگاه راهیان نور ارتش گفت: این کار در ۳۱ استان ادامه دارد و تلاش داریم در استان های مختلف توان دریایی، پدافندی، هوایی و زمینی ارتش جمهوری اسلامی و اقتدار جهان اسلام را به نمایش بگذاریم.

سیفی بیان کرد: در گام دوم انقلاب اسلامی ارتش جمهوری اسلامی مفتخر است خود را برای مبارزه با هر نوع تهدیدی آماده کند تا سه محور لیاقت، فابلیت و توانمندی نیروهای مسلح را به جهان نشان دهد.

وی افزود: ارتش نیروی مسلح صلح دوست است که در صحنه های مختلف بحران اعم از سیل و زلزله همکاری دارد.

 فرمانده قرارگاه راهیان نور ارتش گفت: در هشت سال دفاع مقدس دژبانی ارتش در ایستگاه آب تیمور مستقر بود و کل نیروهای مسلح از این نقطه عبور کردند یعنی قدم های مبارک همه شهدا و همه افرادی که در دفاع مقدس حضور داشتند، در این نقطه وجود دارد بنابراین ارتش جمهوری اسلامی نمایشگاهی از دستاوردهای توان دفاعی را در این نقطه برپا کرده است.

سیفی بیان کرد: با توجه به فرموده حضرت آقا درمورد جهاد تبیین و تاکید امامین انقلاب در چهار دهه، عملکرد ارتش در این مدت را به نمایش گذاشته ایم تا به چهار سوال اینکه چه کردیم؟ چه کار باید انجام می دادیم که انجام ندادیم؟ اکنون در حال انجام چه کاری هستیم و همچنین چه باید انجام دهیم؟ جواب داده شود.

وی افزود:تلاش کردیم توانمندی، لیاقت و قابلیت نیروهای مسلح را در سه زمینه به نمایش بگذاریم و بگوییم در چهار دهه گذشته و آینده نیروهای مسلح از انسان، ابزار و امکانات چگونه استفاده خواهند کرد؟

فرمانده قرارگاه راهیان نور ارتش با اشاره به تفاوت نیروهای جمهوری اسلامی با نیروهای مسلح کشورهای دیگر تصریح کرد: نیروهای مسلح برخی کشورها زینتی هستند اما نیروهای مسلح جمهوری اسلامی تولید کننده امنیت، اخلاق مدار، اعتقاد و احکام پیشه هستند بنابراین تلاش ما این است که سبک جدیدی از فرماندهی و مدیریت را با سه محور علم، فن و هنر به نمایش بگذاریم.

وی افزود: شاید از بعد امکانات و ابزار از برخی کشورهای جهان عقب باشیم اما در نهایت ابزار و امکان را باید انسان استفاده کند. نیروهای مسلح جمهوری اسلامی انسان محور هستند تا انسان هایی با سبک حنظله و مرد میدان مانند سردار سلیمانی و صیاد شیرازی داشته باشیم.

فرمانده قرارگاه راهیان نور ارتش گفت: در این نمایشگاه جهاد تبیین به معنی واقعی کلمه در این نمایشگاه به عرصه گذاشته شده و تفاوت مردم میدان را با سرباز در نیروهای زینتی و ماموریت محور را نشان داده است.

https://dailymaily.ir/19/03/2022/%d9%86%db%8c%d8%b1%d9%88%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%85%d8%b3%d9%84%d8%ad-%d8%ac%d9%85%d9%87%d9%88%d8%b1%db%8c-%d8%a7%d8%b3%d9%84%d8%a7%d9%85%db%8c-%d8%aa%d9%88%d9%84%db%8c%d8%af%da%a9%d9%86%d9%86%d8%af/