پلمب ۹ فروشگاه زنجیره‌ای متخلف/ برخوردها ادامه دارد

خبرگزاری ایسنا

بهزاد باباخانی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به پلمب ۹ فروشگاه زنجیره‌ای متخلف در کرمانشاه، افزود: این اولین بار در کرمانشاه و حتی روندی بی سابقه در کشور است که این تعداد فروشگاه بزرگ زنجیره‌ای همزمان پلمب شوند.

وی با بیان اینکه عمده تخلفات این فروشگاه‌ها شامل عدم تطابق قیمت و وزن بوده، عنوان کرد: این امر مصداق بارز گران‌فروشی و کم فروشی است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه از برخورد جدی و پلمب حدود ۱۰ قصابی متخلف هم خبر داد.

باباخانی با بیان اینکه این شیوه نظارت و برخورد محدود به شب عید نیست و در دیگر ایام سال نیز ادامه‌دار خواهد بود، عنوان کرد: پلمب این مغازه‌های متخلف در شب عید و اوج بازار فروش انجام شد تا بازدارنده باشد.

به گفته این مسئول، اگر تخلفات فروشگاه‌های زنجیره‌ای باز هم تکرار شود، پیگیری خواهد شد تا در بعد ملی متولیان آنها مشمول جرایم تعزیراتی شدید شوند.

وی در ادامه از بازدارنده نبودن بسیاری از جرایم تعزیراتی یاد کرد که به یکی از مشکلات تنظیم بازار تبدیل و باعث شده متخلفین ترسی نداشته باشند و عنوان کرد: متاسفانه هم اکنون هم روند رسیدگی به تخلفات طول می‌کشد و هم جرایم بازدارنده نیست.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه از دستور استاندار کرمانشاه برای برخورد با متخلفین خصوصا افرادی که تخلفات پرتکرار دارند خبر داد و اظهار کرد: در همین راستا برخوردهای قاطع، جدی و شدید را آغاز کردیم.

باباخانی عنوان کرد: بر حسب تعداد تخلفات، در مرحله اول فروشگاه در شرایطی ادامه کار می‌دهد که با نصب بنر تخلفات وی به اطلاع مردم خواهد رسید، در مرحله دوم برای مدت مشخص واحد صنفی پلمب خواهد شد و اگر تخلفات باز هم تکرار شود در مرحله سوم با نظر کمیسیون نظارت پروانه واحد تعلیق می‌شود.

وی ابراز امیدواری کرد با این روند شاهد کاهش تخلفات در بازار و بهبود نرخ تورم استان باشیم.

پلمب ۹ فروشگاه زنجیره‌ای متخلف/ برخوردها ادامه دارد