تاکید بنی‌تمیم بر شایسته‌سالاری در ورزش خوزستان و توزیع عادلانه اعتبارات

خبرگزاری ایسنا

حمید بنی‌تمیم، در جلسه امروز با رؤسای ادارات ورزش و جوانان شهرستان‌ها و بخش‌ها که در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: خط مقدم جبهه ورزش رؤسای ادارات ورزش و جوانان شهرستان‌ها و بخش‌ها و همچنین معاونین و رؤسای گروه‌های مختلف اداره‌کل ورزش خوزستان هستند که از زحمات همه این دوستان و همکاران تقدیر می‌کنم.

وی با تأکید بر همدلی و صداقت در کار و مسئولیت‌پذیری در ورزش خوزستان گفت: جنس تمام مشکلاتی که در این جلسه مطرح شد شبیه به هم هستند که تلاش می‌کنیم با همدلی مشکلات را رفته رفته حل کنیم و تا این همدلی در ورزش استان اتفاق نیفتد نمی‌توان گامی به جلو برداشت. اگر بخواهیم کار پیش برود باید نسبت به هم اعتماد داشته باشیم و کار را با همدلی و همکاری پیش ببریم و بعد نیز هر جا که لازم شد از نمایندگان، فرمانداران و سایر مسئولانی که می‌توانند به ما کمک کنند، یاری بگیریم.

سرپرست اداره‌کل ورزش و جوانان خوزستان گفت: تا زمانی که برنامه محور نباشیم و ندانیم چالش‌ها و مشکل اساسی در گام اول چیست، درجا زدن تمامی ندارد. پس برای انجام هر کاری باید اولویت‌بندی کنیم. 

وی در ادامه با اشاره به بحث ماده 88 در زمینه واگذاری اماکن ورزشی به بخش خصوصی، خاطرنشان کرد: با توجه به اشراف و حضور مداوم رؤسای ادارات ورزش و جوانان شهرستان‌ها در شهرهای مربوطه و با پیشنهاد خود رؤسای شهرستان‌ها، تمامی موارد مربوط به ماده 88 به خود این رؤسا واگذار شد. فلسفه شکل‌گیری اصل 44 و ماده 88 این است که پیکره دولت را کوچک کنند و ما در مقابل جامعه بزرگ ورزش مسئول هستیم. 

بنی‌تمیم با اشاره به بحث نگه‌داری از اماکن ورزشی، ادامه داد: ما در مقابل حفاظت و نگه‌داری و همچنین نظارت بر اماکن ورزشی موظف و مسئول هستیم. ضمن اینکه چشمان ما در شهرستان‌ها رؤسای ادارات ورزش و جوانان شهرها هستند و اگر مشکل یا خلا وجود دارد باید به ما اطلاع دهند.

وی تأکید کرد: در بخش توزیع عادلانه اعتبارات ورزشی قطعاً اتفاقات خوبی خواهد افتاد و ما در توزیع عادلانه اعتبارات ورزشی به شهرستان‌ها تأکید داریم و تا پایان سال نیز اعتباری به ادارات شهرستان‌هایی که تاکنون اعتباری دریافت نکرده‌اند، اختصاص داده می‌شود. شهرستان‌ها نیز باید گزارش عملکرد بدهند که این اعتبارات بر چه مبنایی هزینه خواهد شد. 

سرپرست اداره‌کل ورزش و جوانان خوزستان خطاب به حاضرین در جلسه گفت: شما در خط مقدم، بار زحمت ورزش استان را به دوش می‌کشید. یکی از شاخصه‌های ارزیابی عملکرد معاونین و حوزه‌های اداره‌کل ورزش و جوانان نظر شما رؤسای ادارات شهرستانی است و البته یکی از شاخص‌های ارزیابی خود شما نیز بر اساس نظر معاونین و حوزه‌های اداره‌کل ورزش و جوانان استان خواهد بود.

وی با تأکید بر شایسته‌سالاری در ورزش خوزستان خاطرنشان کرد: حتماً باید شایسته‌سالاری باشد و یکی از فرایندهایی که بر اساس آن شایسته سالاری اتفاق می‌افتد، ارزیابی عملکرد ادارات و هیات های ورزشی شهرستان‌ها  است و بر اساس آن نیز می توانیم راجب انتخاب افراد شایسته تصمیم بگیریم. 

بنی‌تمیم در پایان عنوان کرد: من بر تعامل با آموزش و پرورش تأکید و اعتقاد راسخ دارم و باید کارگروهی تشکیل شود و یک پیش‌نویس تفاهم‌نامه متناسب با وضعیت استان با آموزش و پرورش آماده شود. این ارتباط و تعامل باید متقابل باشد.

تاکید بنی‌تمیم بر شایسته‌سالاری در ورزش خوزستان و توزیع عادلانه اعتبارات