شورای شهر شیراز از تیم فوتبال بانوان فارس هم حمایت کند

خبرگزاری ایرنا :

 سما امیری یکشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا بیان داشت: شورای شهر پنجم شیراز از تیم فوتبال بانوان فارس با تصویب مصوبه ای حمایت کرد و برای هر بُرد ۱۰ میلیون تومان پرداخت کرد.

وی ادامه داد: از شورای ششم شهر شیراز انتظار داریم حداقل یک سوم از آن مبلغی که برای تیم های آقایان در نظر گرفته است، برای تیم بانوان هم در نظر بگیرند زیرا دل شیر می خواهد که تیم فوتبال بانوان در رقابت‌های ملی داشته باشید.

زمین برای تمرین و مسابقه نداریم

مدیر فنی تیم فوتبال فرا ایساتیس با اظهار اینکه زمین برای تمرین و مسابقه نداریم، بیان داشت: هم اینک در زمین نرگس شیراز که استاندارد نیست تمرین و برای مسابقه هم در زمین بی کیفیت ورزشگاه دستغیب بازی می کنیم ، ضمن اینکه ۲ جلسه هم در زمین کوچک چمن مصنوعی حافظیه تمرین می کنم که به هیچ عنوان مناسب نیست.

 وی اضافه کرد: زمین بعثت شیراز که مربوط به آموزش و پرورش است  باید برای هر بازی سه میلیون تومان پرداخت کنیم که در توان باشگاه نیست بخواهد بپردازد ضمن اینکه روزهای بارانی هم تمرین نداریم زیرا زمین کوچک حافظیه به درد تیمی که در زمین بزرگ بازی می کند، نمی خورد و از سرپرست اداره کل ورزش و جوانان فارس می خواهیم در این زمینه به ما کمک کند زیرا زمین به عنوان اصلی ترین ابزار بازی را نداریم. 

امیری ادامه داد: از آن جا که تیم فوتبال بانوان در دسته یک نمی توانند از بازیکنان لیگ برتری استفاده کنند، ناگزیرشدیم از بازیکنان جوان، چند با تجربه و تعدادی هم بازیکن غیر بومی در ترکیب تیم استفاده کنیم.    

هدف صعود به لیگ برتر است 

امیری  افزود: هدف ما صعود به لیگ برتر است  و می کوشیم این اتفاق خوب و مهم بیفتد هر چند قول ندادیم؛ با این حال نیاز به حمایت شورای شهر و مسئولان استان به ویژه اداره کل ورزش و جوانان داریم تا بتوانیم در لیگ دسته یک نتایج خوبی کسب کنیم و از هیات فوتبال فارس و شیراز هم که امتیاز تیم دسته اولی در اختیار ما گذاشت، سپاسگزاریم.

مدیر باشگاه فرا ایساتیس از مجموعه خیرین ماهان، شرکت مرغ تک و فروشگاه فاتحی که از این تیم حمایت کرده اند نیز تشکر کرد و افزود: حمایت آنها در شرایط سخت اقتصادی  جای تشکر و  تقدیر دارد و گرنه نمی توانستیم از عهده هزینه‌های شرکت در مسابقات برآییم، هر چند نیاز به حمایت شورا برای صعود به لیگ برتر داریم.

مصوبه شورای شهر برای تیم های فجر و قشقایی شیراز

به گزارش ایرنا ،در جلسه سی و پنجم شورای شهر شیراز در یک طرح دوفوریتی با استناد به ماده ۸۰ قانون تشکیلات  شهرداری شیراز مکلف شد به تیم فجر شهید سپاسی مبلغ ۲۰ میلیارد ریال و به تیم قشقایی هم مبلغ ۱۰ میلیار ریال کمک بلا عوض پرداخت شود.

همچنین در این جلسه مقرر شد  برای تیم فجر سپاسی به ازای هر بُرد در داخل خانه مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال و خارج از خانه ۷۰۰ میلیون ریال پرداخت کند و در صورت حضور در جمع شش تیم لیگ برتر در  نیم فصل لیک مبلغ ۳۰ میلیارد ریال و در صورت  قرار گرفتن در جمع ۶ تیم در پایان لیگ برتر هم مبلغ ۵۰ میلیارد ریال به تیم فجر کمک شود.     

همچنین  برای تیم قشقایی هم مقرر شد برای هر برد در خانه مبلغ ۵۰۰ مییلون  ریال و برد خاررج از خانه مبلغ ۷۰۰ میلیون ریال پرداخت شود ودر صورت قرار گرفتن در جع سه تیم نخست در پایان فصل مبلغ ۱۵ میلیارد ریال و در صورت  صعود به لیگ برتر هم مبلغ  ۳۰ میلیارد ریال به تیم قشقایی کمک شود.

در مسابقات فوتبال بانوان دسته یک کشور هشت تیم شرکت دارند و به صورت رفت بر گشت با هم باز ی خواهند کرد و در پایان دو تیم اول و دوم جدول راهی لیگ برتر در سال ۱۴۰۱ می شوند .

نماینده فارس در نخستین بازی که جمعه یکم بهمن ماه برگزار شد با نتیجه سه بر صفر  تیم ایوبی اسپورت استان گلستان را از پیش رو برداشت وبا تفاضل گل بهتر در رده سوم جدول ایستاد.

پروانه کران خسروی که مربی تیم ملی فوتبال  نوجوانان ایران است ،  سر مربی تیم نماینده فارس را بر عهده دارد.

تیم فرا ایساتیس کران شیراز  در هفته دوم جمعه هشتم بهمن ماه در اصفهان به مصاف تیم تام این شهر خواهد رفت.

در مسابقات فوتبال بانوان دسته یک کشور هشت تیم شرکت دارند و به صورت رفت بر گشت با هم باز ی خواهند کرد و در پایان دو تیم اول و دوم جدول راهی لیگ برتر در سال ۱۴۰۱ می شوند .

شورای شهر شیراز از تیم فوتبال بانوان فارس هم حمایت کند