فوتبال برتر/ فجر سپاسی در دقیقه ۹۳، بُرد را با مساوی عوض کرد    

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش خبرنگار ایرنا، این بازی که عصر دوشنبه در هفته شانزدهم این مسابقات در ورزشگاه حافظیه شیراز برگزار شد تیم میزبان در حالی که با نتیجه یک بر صفر از حریف خود پیش بود در دقیقه سوم از وقت تلف شده نیمه دوم گل مساوی را دریافت کرد تا فجریها دور رفت لیگ برتر را بدون برد خانگی به پایان برسانند و برای دور برگشت با تقویت تیم، فکر اساسی کنند.

دیدار تیم های فجر و نساجی به ویژه برای تیم میزبان از حساسیت زیادی برخوردار بود  و راهی نداشتند جز اینکه تیم میهمان را شکست دهند و به ناکامی های خود در بازیهای خانگی پایان دهند.

فجریها با یک تغییر نسبت به دیدارهای گذشته از ابتدا سیروان قربانی که مدت ها مصدوم بود در ترکیب این تیم جای گرفت تا خیال فجریها نیز راحت شود.

اولین زنگ خطر را تیم نساجی به صدا در آورد و ضربه مسعود شجاعی کاپیتان سابق تیم ملی با واکنش ایمان صادقی به کرنر رفت. 

فجری ها برای گل بی تابی می کردند تا اینکه در دقیقه ۲۰  فرار خوب حسین مهربان و پاس به بیرون او به فرزان دانا رسید و این بازیکن با یک ضربه بغل پا دروازه علیرضا حقیقی سنگربان نساجی را باز کرد تا خیال کلانتری سر مربی تیم فجر راحت شود.

در ادامه نیمه نخست فجریها برای حفظ گل خود به دفاع منطقی پرداختند اما تیم میهمان بهتر بازی کرد و ایمان صادقی دروازه بان فجر یکبار دیگر در دقیقه ۳۵  ناجی تیمش شد و ضربه رضا جعفری را دفع کرد.

دقیقه ۴۵ نیزیکبار دیگر تیم نساجی صاحب فرصت خوبی شدند اما حسن  جعفری مهاجم این تیم این فرصت طلایی را از دست  داد تا نیمه نخست  با همان نتیجه یک بر صفر به سود میزبان پایان یابد.  

نیمه دوم تیم نساجی برای جبران گل خورده،  بازی را بهتر آغاز کرد اما با دفاع خوب و منطقی فجریها نتوانست فرصتی را ایجاد کند و تیم فجر هم در این لحظات چشم به ضد حمله داشت.

دقیقه ۵۷ فرزان دانا مهاجم تیم فجر با حرکت خوب مدافع روبرویش را دریبل کرد و در حالی که فرصت خوبی برای گل دوم فجر داشت اما ضربه نهایی خود را به بالای دروازه فرستاد تا تیم میهمان نفس راحتی بکشد.

بازی با حملات تیم نساجی برای جبران گل ادامه یافت و فجریها در این لحظات دفاع کردند تا اینکه در دقیقه سوم از وقت ۶ دقیقه ای اضافی نیمه دوم، شاهین طاهر خانی بازیکن تعویضی تیم نساجی از دفع ناقص دروازه بان فجر استفاده کرد و گل مساوی را به ثمر رساند.  

سر انجام این بازی با نتییجه یک بر یک پایان یافت  و دور رفت لیگ برتر هم پایان یافت  و تیم ها به مدت ۲۰ روز به تعطیلات رفتند.

تیم فجر سپاسی با ۱۳ امتیاز در رده چهاردم باقی ماند تا مدیران این تیم فکر اساسی برای تنها نماینده فارس که پس از هشت سال به لیگ برتر صعود کردند، بکنند.

فرزان دانا از تیم فجر کارت زرد گرفت. 

ترکیب تیم فجر سپاسی 

 ایمان صادقی، سیروان قربانی، محمد زینالی، محمد قنبری، علی نبی زاده، احمدرضا زنده روح، اتابک زارعی، رضا آقابابایی، حسین مهربان، شهرام گودرزی و فرزان دانا ترکیب اولیه تیم فجر را تشکیل می دادند.

میلاد احمدی و ابوالفضل بابایی بازیکنان تعویضی این تیم بودند.

ترکیب تیم نساجی مازندران

برای تیم نساجی هم علیرضا حقیقی، سعید غلامعلی بیگی، امیرمهدی جان‌ملکی، رضا جعفری، ایوب کلانتری، عبدالکریم اسلامی، حامد شیری، مرتضی منصوری، مهرداد عبدی، حسن نجفی و مسعود شجاعی به میدان امدند.

مهدی نظری و  شاهین طاهر خانی هم بازیکنان تعویضی تیم نساجی بودند.

در رقابت های فوتبال برتر ایران ۱۶ تیم شرکت دارند پس از انجام ۳۰ بازی تیم قهرمان مشخص خواهد شد و دو تیم انتهای جدول هم راهی دسته یک می شوند.

تیم نفت مسجد سلیمان و پدیده مشهد در انتهای جدول قرار دارند.

فوتبال برتر/ فجر سپاسی در دقیقه ۹۳، بُرد را با مساوی عوض کرد