لزوم تقویت صاحبان تولیدی پوشاک اسلامی در خراسان شمالی

خبرگزاری ایسنا

حجت الاسلام رضا نوری، سوم بهمن ماه، در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، با گلایه از وضعیت عفاف و حجاب استان، اظهار کرد: بسیاری از زنان محجبه برای تهیه پوشاک اسلامی با مشکل مواجه هستند اگر ما تسهیلات بازار را در اختیار طراحان اسلامی قرار دهیم و این حوزه را تقویت کنیم تا حدی این مشکلات برطرف می شود.

وی با بیان اینکه تمام دستگاه‌ها مصوبات شورای فرهنگ عمومی را باید اجرا کنند، افزود: جایگاه این شورا به عنوان ستاد عالی سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی کلان همراه با جایگاه هماهنگ کننده و نظارت کننده دارای اهمیت است و مصوبات این شورا در قوای سه گانه و دستگاه‌های اجرایی مورد تصویب قرار گرفته است.

امام جمعه بجنورد تصریح کرد: مصوبات شورای انقلاب فرهنگی در جامعه ما مظلوم واقع شده است و برخی از مدیران حتی یک بار هم مصوبات را مطالعه نکرده‌اند و ماحصل این نهاد را در دستگاه‌ها به خوبی نهادینه نکرده‌اند.

وی با تأکید براینکه مدیران باید شورای امر به معروف و نهی از منکر را کمک کننده به آنها بدانند، ادامه داد: ستاد امر به معروف و نهی از منکر مجموعه ناظر و مچ گیر نیست و به عنوان مجموعه ای کمک حال مدیران تلقی می شود و از این رو مدیران باید از این ناظران برای پیشبرد اهداف فرهنگی استفاده کنند.

نوری با اشاره به اینکه ۹۰ درصد مردم در جامعه ما به اشکال مختلف با اداره‌ها و دستگاه‌های دولتی سر و کار دارند، افزود: باید از این ظرفیت در راستای ترویج فرهنگ اسلامی و ارزش‌های انقلابی استفاده کرد.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی  در رابطه با پارک بانوان بجنورد اظهار کرد: احداث پارک و استخر بانوان در بجنورد نقش قرص مسکن در حوزه عفاف و حجاب دارد و باید مشکلات این حوزه را به خوبی ریشه یابی کرد و فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر را به صورت امری درونی و اعتقادی در بطن جامعه ایجاد کرد.

امام جمعه بجنورد در رابطه با آسیب‌های اجتماعی جامعه، بیان کرد: حیوان گردی به عنوان فرهنگی ناهنجار در بین برخی از مردم رواج یافته است و شورای شهر با نصب بنر و فضاسازی محیطی باید در این زمینه ورود کند و نقش راهبردی خود را انجام دهد.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان شمالی گفت: ظرفیت گروه‌های جهادی سپاه جوادالائمه(ع) بسیار مناسب است و باید در رفع و کاهش آسیب‌های اجتماعی از این ظرفیت نیز به خوبی استفاده شود.

لزوم تقویت صاحبان تولیدی پوشاک اسلامی در خراسان شمالی