۱۳۱ میلیارد ریال طرح زیرساختی شهرک‌های صنعتی گلستان آماده بهره‌برداری است

خبرگزاری ایرنا :

رضا شهمرادی روز یکشنبه به خبرگزاری جمهوری اسلامی بیان کرد: ساخت تصفیه خانه با ظرفیت ۴۵۰ متر مکعب، اجرای جدول هدایت آب های سطحی به طول ۲ کیلومتر، اجرای شبکه توزیع برق به طول یک کیلومتر، ایجاد ایستگاه حفاظت کاتودیک گاز، ایجاد شبکه فیبر نوری به طول ۱.۵ کیلومتر، تکمیل شبکه مخابرات به طول ۳۵۰ متر و ایجاد آشیانه ماشین آتش نشانی از جمله طرح‌های آماده بهره برداری شهرک و نواحی صنعتی استان در دهه فجر است.

وی گفت: علاوه بر آن، عملیات اجرایی هفت طرح زیرساختی از جمله کنترل سیل، لایروبی، زهکشی و ایجاد دایک حفاظتی به طول چهار کیلومتر، زیرسازی و خیابان کشی، جدول هدایت آب های سطحی و حفر یک حلقه چاه آب در شهرک ها و نواحی صنعتی استان در ایام الله دهه فجر امسال آغاز خواهد شد.

گلستان ۲۳ شهرک و ناحیه صنعتی و  یک منطقه ویژه اقتصادی اترک با وسعت بیش از ۲ هزار و ۴۱ هکتار دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان از بهره برداری ۲۹ واحد صنعتی با سرمایه گذاری ۲ هزار و ۶۹۳ میلیارد ریال و ایجاد فرصت شغلی پایدار برای ۴۰۱ نفر در دهه فجر امسال خبر داد و افزود: این طرح ها در آزادشهر، آق قلا، بندرترکمن، رامیان، علی آباد، گنبدکاووس، کردکوی و گرگان ساخته شده و آماده بهره‌برداری است.

حسین طلوعیان افزود: از جمله فعالیت این طرح ها در زمینه تولید انواع کیک، انواع تنباکوی معطر، صابون آرایشی، مایع شیشه پاک کن خانگی، خدمات چوب‌بری، بسته بندی غلات، مصالح سنگی ساختمانی، شستشو و دانه‌بندی شن و ماسه ، انواع قفسه فلزی فروشگاهی و انبار و کودهای زیستی مایع است.

هم مرز بودن گلستان با ترکمنستان و فراهم بودن زمینه ارتباط با کشورهای آسیای میانه از طریق زمینی و ریلی، افزون بر ۱۰۰ کیلومتر ساحل خزر و خلیج گرگان و نزدیک بودن به بنادر امیرآباد بهشهر و نوشهر مازندران، فعالیت گمرک مرزی اینچه‌برون و فعالیت فرودگاه بین المللی گرگان و کلاله از جمله ظرفیت های زیرساختی این استان است.

گلستان ۲ میلیون نفر جمعیت دارد که اقتصاد اصلی ساکنان آن بر پایه کشاورزی است و به همین دلیل در بخش صنایع تبدیلی مزیت بالایی دارد.

۱۳۱ میلیارد ریال طرح زیرساختی شهرک‌های صنعتی گلستان آماده بهره‌برداری است