پیش‌بینی بارش برف و باران در غرب و جنوب اصفهان

خبرگزاری ایسنا

آسیه آقایی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: نقشه‌های هواشناسی بیانگر استقرار جوی پایدار طی امروز و فعالیت سامانه ناپایدار بارشی از اواخر وقت فردا است.

وی گفت: در این مدت وضعیت جوی در بیشتر مناطق استان صاف تا کمی ابری، از بعد از ظهر افزایش ابر و وزش باد و در نیمه غربی و جنوب استان بارش برف و باران پیش‌بینی می‌شود. در کلان‌شهر اصفهان و مناطق صنعتی غبار صبحگاهی و کاهش کیفیت هوا به‌ویژه در ساعات اولیه روز تا اوایل وقت فردا پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان افزود: طی روز پنجشنبه بارش برف و باران در غرب و جنوب استان و با شدت کمتر در سایر مناطق ادامه دارد. همچنین از بعدازظهر فردا وزش باد نسبتاً شدید تا شدید در سطح استان و در مناطق شرقی وزش باد همراه با گرد و خاک محلی و طوفان لحظه‌ای پیش‌بینی می‌شود.

وی از افزایش ۳ تا ۵ درجه‌ای کمینه دمای هوای اصفهان خبر داد و گفت: حداکثر دمای هوای اصفهان طی ۲۴ ساعت آینده به ۱۴ درجه سانتی‌گراد و حداقل دما به ۳ درجه سانتی‌گراد می‌رسد.

آقایی خاطرنشان کرد: در این مدت سردترین نقطه استان بوئین میاندشت با دمای ۸ درجه سانتی‌گراد زیر صفر و گرم‌ترین نقطه استان زواره اردستان با ۱۸ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه بارش‌ها از امروز بعدازظهر از غرب استان شروع می‌شود و تا فردا ادامه دارد، گفت: بارش سبکی برای شهر اصفهان پیش‌بینی می‌شود، اما بیشتر بارش‌ها در جنوب و غرب است و در نیمه شرقی و تا حدودی مرکزی بارش‌های سبک و پراکنده داریم.

کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان به وزش باد نسبتاً شدید تا شدید در استان در روز پنجشنبه اشاره  و خاطرنشان کرد: کیفیت هوای اصفهان امروز تا اوایل وقت فردا برای گروه‌های حساس ناسالم است، اما با وزش باد، کیفیت هوا تا چند روز آینده سالم خواهد شد.

پیش‌بینی بارش برف و باران در غرب و جنوب اصفهان