‌بیشترین مقاصد سفرهای جاده‌ای نوروز‌ از تهران و البرز‌ به کجاست

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، داریوش امانی بعدازظهر امروز در حاشیه بازدید از پایانه مسافری جنوب و ارزیابی عملکرد شرکت‌های مسافری در طرح نوروزی، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در ایام نوروز تقاضای سفر افزایش می‌یابد و از سوی دیگر ناوگان هم ظرفیتی دارد، امسال برنامه‌ریزی شد در مسیرهای پرتردد و مقاصدی که تقاضای بیشتری برای سفر وجود دارد، ساماندهی دقیق‌تری شود و تعداد ناوگان بیشتری برای این مقاصد اختصاص یابد.

وی با بیان اینکه بازرسی ایمنی به طور دوره‌ای برای ناوگان انجام می‌شود، گفت: طبق دستورالعملی که از قبل به شرکت‌های حمل و نقل مسافری ابلاغ شده است، ‌مسلماً ناوگان پیش از حرکت بازرسی می‌شود و در ‌جاده‌ها و بین مسیر هم پلیس راه و هم نماینده‌های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بررسی فنی و پروتکلی ناوگان مسافری‌ را انجام می‌دهند.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای افزود: در طرح نوروزی از 25 اسفند تاکنون نزدیک به یک میلیون و 700 هزار مسافر توسط ناوگان عمومی مسافری جابه‌جا شده است که بیشترین مسافر‌ توسط اتوبوس‌ها، سپس مینی‌بوس و سپس سواری کرایه جابه‌جا شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره طرح گلایه‌های مسافران در بازدید امروز گفت: بیشترین گلایه از سوی مسافران، تأخیر در حرکت اتوبوس‌ها بود‌ یا سوار و پیاده کردن مسافر در طول مسیر که همکاران ما در حال بررسی موضوع هستند.

امانی درباره علت بروز تأخیر اظهار داشت: به هر حال در برخی شرایط ظرفیت اتوبوس کامل نیست و ممکن است برخی راننده‌ها تأخیر کنند تا تعداد مسافران تکمیل شود که این اصلاً برای ما قابل قبول نیست و به شرکت‌ها تأکید کرده‌ایم پس از بسته شدن صورت وضعیت توسط شرکت حمل‌ونقل، شرکت‌ها باید ناوگان خود را سر ساعت اعزام کنند و اگر تخلفی صورت گرفت حتما با شرکت و راننده برخورد قانونی می‌شود.

وی درباره یکسان‌سازی عرضه اینترنتی بلیت‌های اتوبوس گفت: وجود پلت‌فرم‌های مختلف عرضه بلیت به نوعی رقابت محسوب می‌شود اما اصل موضوع، نظارت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای است، اگر با موردی مواجه شویم که بلیت محدود عرضه شود یا به قیمت گران‌تر به مردم فروخته شود حتماً رسیدگی و برخورد می‌کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، فروش بلیت فقط در ازای تزریق ‌هر دو دوز واکسن انجام می‌شود.

امانی در مورد مدیریت سواری‌های شخصی در موضوع تزریق دو دوز واکسن کرونا توسط مالک خودرو گفت:‌ از طریق سامانه‌‌های دوربین‌‌های نظارت تصویری، ‌سامانه‌های نظارتی پلیس و همچنین سامانه وزارت بهداشت، که به یکدیگر لینک شده‌اند امکان رصد راننده‌های ناوگان شخصی که واکسن نزده باشند، وجود دارد.

وی ‌همچنین درباره آمار سفرهای جاده‌ای در طرح نوروزی بیان کرد: فعلا 27 اسفندماه شلوغ‌ترین روز ما در طر‌ح نوروزی بود که دو میلیون و 178 هزار تردد ثبت شد که نسبت به همین روز در سال گذشته 30 درصد رشد داشت؛ محور‌های پرتردد ‌در این مدت شامل جاده‌های چالوس، هراز و فیروزکوه، آزاده تهران – قم، آزادراه کرج – قزوین و آزادراه قزوین – کرج بوده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: همچنین از 27 اسفند تاکنون 436 هزار وسیله نقلیه از تهران و البرز تخلیه شده‌اند و بیشترین مقاصد سفر قم، مازندران، گیلان و اصفهان بوده است.

وی تأکید کرد: هموطنان قبل از سفر حتماً از وضعیت راه‌ها با شماره‌گیری شماره تلفن 141 و یا مراجعه به  سایت مرکز مدیریت راه‌ها مطلع شوند و حتماً با برنامه سفر کنند و اطلاعات وضعیت جوی مقصد را  هم دنبال کنند.

انتهای پیام/


https://dailymaily.ir/19/03/2022/%d8%a8%db%8c%d8%b4%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d9%85%d9%82%d8%a7%d8%b5%d8%af-%d8%b3%d9%81%d8%b1%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%ac%d8%a7%d8%af%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%86%d9%88%d8%b1%d9%88%d8%b2/