حملات بامدادی ائتلاف متجاوز سعودی به صنعا و حدیده/ قطع سراسری اینترنت/انصارالله محکوم کرد

خبرگزاری ایسنا

به گزارش ایسنا، به نقل از الجزیره، ائتلاف متجاوز عربی در بیانیه‌ای حملات هوایی به اهدافی در صنعا را “دقیق” توصیف و اعلام کرد که این عملیات نظامی “در پاسخ به تهدیدهای انصارالله و به منظور خنثی کردن خطر حملات ارتش یمن انجام شده است.

شاهدان عینی در صنعا اعلام کردند که این حملات، شدیدترین حملات در دوره اخیر بوده است اما میزان تلفات ناشی از بمباران مشخص نیست.

تلویزیون المسیره، وابسته به انصارالله یمن هم اعلام کرد که در حمله ائتلاف عربی که ساختمان ارتباطات در مرکز حدیده را هدف قرار داد، ۳ غیرنظامی کشته و ۱۷ تن دیگر زخمی شدند.

منابع محلی هم گفتند که ۳ حمله به اطراف دانشکده نیروی دریایی و مقر ارتباطات در حدیده انجام شد.

همچنین شرکت ارتباطات عمومی یمن اعلام کرد که سرویس اینترنت در بیشتر مناطق یمن پس از هدف قرار دادن ساختمان ارتباطات در حدیده قطع شده است.

پس از حملات دوشنبه گذشته انصارالله یمن که عمق خاک امارات را با پهپاد و موشک های بالستیک هدف قرار داد، ائتلاف متجاوز سعودی حملات هوایی خود را در یمن تشدید کرده است.

در واکنش به این حمله محمد علی الحوثی، یکی از اعضای شورای عالی سیاسی یمن در توئیتی نوشت: هدف قرار دادن ساکنان استان حدیده، صنعا و بقیه استان‌های یمن، جنایت جنگی است.

وی افزود: ما به کشورهای متجاوز می گوییم اگر راه حل بمباران بود تا امروز به تجاوزات و جنایات خود ادامه نمی دادید و اگر آمریکایی که خودش در افغانستان شکست خورده، شما را مسلح و کمک می‌کند  بدانید که عاقبت شما هم شکست در یمن است.

حملات بامدادی ائتلاف متجاوز سعودی به صنعا و حدیده/ قطع سراسری اینترنت/انصارالله محکوم کرد