اروپایی ها پرچم اتحادیه اروپا را آتش زدند

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، همزمان با برگزاری اعتراضات ضد قرنطینه در بروکسل پایتخت بلژیک، تصاویر از سوزاندن پرچم اتحادیه اروپا و تخریب مقر دیپلماتیک این اتحادیه حکایت دارد.

به گفته سازمان‌دهندگان تظاهرات ضد قرنطینه در پایتخت بلژیک، آنها مخالف دستورالعمل‌های بهداشتی و اقدامات مرتبط با کرونا به طور کلی نیستند، بلکه به «روش غیردموکراتیک» دولت‌های اروپایی که آنها را اجرا می‌کنند اعتراض دارند.

گفته شده معترضان سعی داشتند که درب ورودی مقر را بشکنند، سنگ پرتاب کنند و حتی از تخته‌ها به عنوان” نیزه برای شکستن شیشه استفاده کردند.

«استفانو سانینو»، دبیر کل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا از افسران پلیس به خاطر حفاظت از ساختمان اتحادیه اروپا در برابر یک حمله شرم آور و نفرت انگیز تشکر کرده است.

ویدئوهای دیگری که در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده است، نشان می‌دهد که انبوهی از تظاهرکنندگان در خیابان‌های بروکسل هجوم آورده اند، پرچم‌ها را به اهتزاز در می‌آورند و شعار می‌دهند. برخی از معترضان در حال لگد زدن به نرده‌ها و درگیری با پلیس دیده می‌شوند، در حالی که مأموران تلاش می‌کنند با گاز اشک آور با تظاهرکنندگان مقابله کنند.

خبرگزاری فرانسه تظاهرات ضد قرنطینه روز یکشنبه در بروکسل را بزرگ‌تر از گذشته توصیف کرد. روز شنبه، شهرهای دیگر اروپایی نیز شاهد تظاهرات مشابهی بودند که طبق گزارش‌ها توسط بیش از ۶۰۰ انجمن محلی از سراسر اروپا سازماندهی شده بود.

اروپایی ها پرچم اتحادیه اروپا را آتش زدند