دعوت از کشورهای حاضر در اکسپو برای شرکت در مراسم شب یلدای ایران

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از میراث‌آریا، از آنجا که معرفی ظرفیت‌های گردشگری، تاریخی و فرهنگی کشور در اکسپو ۲۰۲۰ دبی جزو اولویت‌های وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قرار دارد، این وزارتخانه معرفی جاذبه‌های گردشگری کشور، تولید محتوا برای عینک‌های واقعیت‌افزوده (VR) و استفاده حداکثری از ظرفیت آن را در برنامه معاونت گردشگری و استان‌ها گنجانده است.

بازدیدکنندگان با استفاده از عینک‌های VR تعبیه شده در نقاط مختلف پاویون ایران و توضیحات راهنمایان گردشگری متخصص که توسط وزارتخانه به این کشور عازم شده‌اند، سفری مجازی به نقاط مختلف ایران می‌کنند و با جاذبه‌ها و بناهای تاریخی کشورمان آشنا می‌شوند.  

آن‌طور که خشایار نیکزادفر مدیرعامل شرکت مادرتخصصی ایرانگردی و جهانگردی می‌گوید: همکاری روابط عمومی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برای چهار نقطه کشور حافظیه، میدان نقش جهان، معبد آناهیتا و پاسارگاد تولید محتوا انجام شده است.

به گفته مدیرعامل شرکت مادرتخصصی ایرانگردی و جهانگردی در حال حاضر تولید محتوای مربوط به معبد آناهیتا آماده است و بازدیدکنندگان می‌توانند از طریق عینک‌هایی که در اختیارشان قرار می‌گیرد سفری مجازی به کرمانشاه داشته باشند و از  دومین بنای سنگی بزرگ کشور  بازدید کنند.

همچنین برنامه‌ ویژه‌ای برای شب یلدا تدارک دیده شده است و راهنمایان گردشگری با حضور در پاویون کشورهای مختلف و ارائه کارت‌های دعوت دیجیتالی این مراسم را به آن‌ها معرفی و از آن‌ها برای شرکت در مراسم ویژه شب یلدا دعوت کرده‌اند.

این مراسم روز دوشنبه با اجرای راهنمایان گردشگری به دو زبان انگلیسی و فارسی در محل سالن جنوبی اکسپو برگزار می‌شود و راهنمایان گردشگری با حضور پررنگ در این رویداد به ارائه توضیحات درباره این آیین باستانی می‌پردازند.

https://dailybulletin.ir/19/12/2021/%d8%af%d8%b9%d9%88%d8%aa-%d8%a7%d8%b2-%da%a9%d8%b4%d9%88%d8%b1%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%ad%d8%a7%d8%b6%d8%b1-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%da%a9%d8%b3%d9%be%d9%88-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%b4%d8%b1%da%a9%d8%aa/