نوجوانان و جوانان با تصاویر زیبای شهدا ارتباط برقرار می کنند

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش خبرنگار حوزه ایثارو شهادت ایرنا، «فاطمه صداقت جو» طراح و گرافیست حرفه‌ای است که از ابتدای فعالیت هنری خود با محتوای تصاویر شهدا فعالیت خود را شروع کرده ؛ این هنرمند متعهد، اخیراً در جشنواره ملی فانوس موفق به رتبه اول و کسب تندیس و دیپلم افتخار گردید. وی دارای مدرک تحصیلی کارشناسی تصویرسازی گرافیک، متولد و ساکن شهر بوشهر، متاهل و دارای یک فرزند است.

نوجوانان و جوانان با شهدا بواسطه تصویر زیبای آنها ارتباط برقرار می کنند

صداقت جو در مورد فعالیت رشته هنری خود در گفت وگو با سایت نوید شاهد اظهارکرد: تصویرسازی گرافیک در طراحی پوستر و بسته بندی محصولات و … استفاده می شود اما نقاشی دیجیتال شهدا را فقط به خاطر علاقه ام انجام می دهم. نقاشی دیجیتال کمی شبیه به نقاشی با مداد است با این تفاوت که قلم دیجیتال بوده و در محیط نرم افزار فتوشاپ و سایر نرم افزارهای مرتبطت اجرا می شود.

وی درباره  انگیزه شما از اینکه وارد این حرفه شد گفت: بنده از کودکی به نقاشی بسیار علاقه مند بودم و رشته تحصیلی‌ام را نیز با توجه به علاقه و استعداد خود انتخاب کردم. در ادامه با لطف شهدا، در این مسیر مقدس قرار گرفتم و از مهم‌ترین انگیزه های من، زنده نگه داشتن یاد شهدای گرانقدر بوده است.

همراه با شهدا بودن در زندگی انسان تاثیرات مفیدی دارد

نوجوانان و جوانان با شهدا بواسطه تصویر زیبای آنها ارتباط برقرار می کنند

این هنرمند با اشاره به اینکه در مدت زمانی که فعالیت حرفه‌ای خود در زمینه تصاویر شهدا را شروع کرده‌ تاثیراتی در زندگی شخصی اش داشته تصریح کرد: به لطف خدا و مدد شهدای گرامی، تاکنون شاهد برکت‌های مختلفی در زندگی‌ام بوده‌ام. در زمان به تصویر کشیدن تمثال نورانی شهدا، آنان را شاهد بر کار خود می‌بینم. اینکه در طول هفته مهمان شهدای مختلفی از سرتاسر کشور عزیزم هستم، خود برکتی وصف ناشدنی در زندگی‌ام بوده و هست و ان شاءالله همیشه قدردان این موهبت الهی باشم.

صداقت جو درباره اینکه تاثیر نقاشی تصاویر شهدا به چه اندازه بر روحیه او  موثر بوده افزود: شاکر درگاه خدا هستم که به من لیاقت قرار گرفتن در این مسیر را عنایت کرده است. طبیعتا زندگی کردن در کنار شهدا و روزهای خود را با آنان سپری نمودن، مصداقی از آرامش در وجود انسان می‌باشد که من از این حس ناب بحمدالله بی‌نصیب نبوده‌ام.

۴۰۰ تصویر شهید را بازسازی کردم

 وی در باره اینکه تاکنون چهره نقاشی شده از شهدا را کار کرده‌ گفت: نزدیک به هشت سال هست که چهره نورانی شهدا را به تصویر می کشم، دقیقا به خاطر ندارم شاید بیشتر از ۴۰۰ مورد تا الان به تصویر کشیده‌ام.

نوجوانان و جوانان با شهدا بواسطه تصویر زیبای آنها ارتباط برقرار می کنند

نقاش هنرمند ادامه داد :  از ابتدای ورودم به این حرفه خواسته و آرزویم پیشرفت در این زمینه به همراه خلق آثاری هنری شگفت انگیز بود. در ادامه فعالیت هایم به این نتیجه رسیدم که می توان در کنار افزایش سطح تخصص خود، اقدام به آموزش این حرفه به علاقه مندان این رشته در جهت کارآفرینی و ایجاد شرایطی بسیار عالی برای کسب درآمد در سرتاسر کشور نمود.

نوجوانان و جوانان با شهدا بواسطه تصویر زیبای آنها ارتباط برقرار می کنند

صداقت جو در مورد اینکه بهترین تصویر که تا به الان کار کرده‌اید کدام است اظهارکرد: نمی شود گفت کدام تصویر، بنده در زمینه طراحی تبلیغاتی هم فعالیت می کنم ولی همه  نقاشی های دیجیتال شهدا را که به تصویر می‌کشم را دوست دارم.

وی با بیان اینکه شهدا کرامت خاصی دارند افزود: مگر می‌شود با شهدا زندگی کرد و از مهربانی و محبت آنان چیزی ذخیره و توشه خود نکرد. به لطف خدا کرامات زیادی در زندگی خود دیده و حس کرده‌ام که قابل وصف نمی باشد. ولی یکی از دلنشین‌ترین آنان توفیق زیارت بارگاه ملکوتی غریب الغربا حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) بود که بعد از دوسال توانستیم به مدد شهدا، قدم بر حرم امن این امام مهربان بگذارم.

شهید حاج قاسم سلیمانی به عنوان یک مکتب شناخته شده است

صداقت جو گفت: تمامی شهدا برادران من هستند و تاکنون با تمامی آنان توانسته ام انس و الفت بگیرم ولی به حق، شهید سلیمانی جایگاه ویژه‌ای در زندگی‌ام داشته و برایم با تمامی شهدا متفاوت است. 

وی افزود: امروز می‌بینیم که مکتب شهید سلیمانی عزیز که به حق «سردار دلها» برازنده اوست، در سراسر جهان امید و انگیزه زیادی در بین کشورها جهت مقابله با ظلم و استبداد بیگانگان ایجاد نموده است. شهید سلیمانی نشان داد که باید هرکسی در حد توانش برای پیشرفت کشورش قدم بردارد. ایشان نمادی از اخلاص در عمل، بصیرت، انقلابی گری، شجاعت، مدیریت قوی در مشکلات و بحران های کشور، ساده زیستی، مهربانی و وفایی به عهد می‌باشد و به گفته رهبر معظم انقلاب، ما باید به حاج قاسم به عنوان یک مکتب نگاه کنیم و هر یک از صفات ایشان میتواند چراغ راه جوانان در مسیر زندگی آنان باشد.

این هنرمند در سال ۱۳۹۸ بعنوان چهره برتر هنرهای تجسمی استان بوشهر انتخاب شده  که این جشنواره ملی فانوس توسط بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس حدود ۵ سال است که در سطح کشور برگزار می گردد. این جشنواره ویژه تولیدات هنری دفاع مقدس در بخش‌های مختلفی می‌باشد.

https://dailymaily.ir/26/01/2022/%d9%86%d9%88%d8%ac%d9%88%d8%a7%d9%86%d8%a7%d9%86-%d9%88-%d8%ac%d9%88%d8%a7%d9%86%d8%a7%d9%86-%d8%a8%d8%a7-%d8%aa%d8%b5%d8%a7%d9%88%db%8c%d8%b1-%d8%b2%db%8c%d8%a8%d8%a7%db%8c-%d8%b4%d9%87%d8%af%d8%a7/