هشت کتاب از ارمغان بیارجمندی رونمایی شد

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، جشن رونمایی از هشت کتاب ارمغان بیارجمندی، محقق و مصحح معاصر، صبح امروز پنج شنبه هفتم بهمن در گرگان برگزار شد.

در این مراسم که با رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی و حضور نویسندگان و شاعران و دوستداران فرهنگ و هنر زینت یافته بود، نسرین محمدطاهری، مدیرمسئول انتشارات بامدادپژوه، ضمن خیرمقدم به حاضران و تشکر از حضور نخبگان علمی استان به جهت حضور در این روز سرد و بارانی، گفت: این هشت کتاب در چهار حوزه پژوهشی تالیف شده است. نخستین حوزه شاهرود پژوهی است ما قبلا کتاب «نمایندگان شاهرود در مجلس شورای ملی» را از این نویسنده انتشار دادیم و اینک «کتابچه دهات بیارجمند» را که نخستین کتاب در حوزه بیارجمندپژوهی در بخش تاریخ به شمار می‌آید، منتشر کرده‌ایم.

وی افزود: دو کتاب نیز در حوزه گلستان پژوهی است به نام «علمای گرگان از سده سوم هجری تا پایان دوره قاجاریه» و «قصه نویسان معاصر استان گلستان». دو سفرنامه جذاب و خواندنی «در سرزمین ممنوعه» و «کره از نگاه نخستین جهانگرد» را که تصحیح انتقادی بود و سه کتاب روستاشناسی استان خراسان رضوی، به نام‌های «فاز زادگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی»، «مزینان» که زادگاه دکتر شریعتی است و «ریوند» از توابع شهرستان داورزن نیز در این مجموعه منتشر شده‌اند.

وی در پایان مراسم برای انتشار آثار فاخر پژوهشگران استان‌های گلستان و سمنان در حوزه تاریخ، آثار تاریخی، مشاهیر و فرهنگ عامه شهرستان شاهرود اعلام آمادگی کرد.

هشت کتاب از ارمغان بیارجمندی رونمایی شد